Uczestniczyliśmy w konferencji promującej efekty wdrażania innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych współfinansowanych w ramach RPO WO 2014-2020

Wzięliśmy udział w konferencji promującej efekty wdrażania innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych współfinansowanych w ramach RPO WO 2014-2020. Podczas spotkania przedstawiliśmy m.in. osiągniete rezultaty projektu „Centrum Projektowe Zaawansowanych Technologii Lekkich”, w tym unikatową aparaturę, zakupiona za blisko 9 mln PLN, dedykowaną w głównej mierze do prac B+R we współpracy z przemysłem.

Czytaj więcej...

I powiatowy Stół Gospodarczy

Z inicjatywy Starosty Powiatu Raciborskiego, Pana Grzegorza Swobody, w dniu 26 sierpnia 2021r., w Szymocichach w województwie śląskim, został zorganizowany I Powiatowy Stół Gospodarczy. Inicjatywa ma na celu zintensyfikowanie współpracy lokalnych przedsiębiorców oraz samorządowców.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Ambasadorem Niemiec w Polsce

Podczas długiego, czerwcowego weekendu, przy okazji wizyty w Opolu zorganizowanej przez Konsulat Niemiec w Opolu oraz Ambasadę Niemiec w Polsce mieliśmy przyjemność spotkać się z Ambasdorem Niemiec w Polsce, Panem Arndtem Freytagiem Von Loringhovenem.

Czytaj więcej...

Warsztaty pt. „Lightweight structures and technologies”

Centrum Projektowe Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich w Politechnice Opolskiej, w dniach 23-24 lipca 2020 r. współorganizowało dwudniowe, międzynarodowe, warsztaty związane z konstrukcjami lekkimi. Uczestnikami warsztatów byli naukowcy z Instytutu Fraunhofera z Niemiec, pracownicy naukowi Politechniki Opolskiej...

Czytaj więcej...