Vouchery dla MŚP

wsparcieTrwa nabór wniosków ramach projektu „Operator voucherów zwiększających konkurencyjność MSP działających w obszarze inteligentnych specjalizacji na terenie województwa opolskiego”. Mikro, małe i średnie firmy z województwa opolskiego mogą otrzymać do 50 tys. złotych dotacji lub do 150 tys. zł promesy na specjalistyczne usługi (np. na doradztwo prawne, finansowo-księgowe, wejście na rynki zagraniczne, pozyskanie patentów czy zakup płatnych baz danych, analiz czy raportów). Szczegóły na stronie OCRG.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Airbusa w FCP

W piątek (23.11.2018r) związani z przemysłem lotniczym naukowcy i przedsiębiorcy z Polski oraz Niemiec dyskutowali o możliwości współpracy, dla której istnieje nowe, dogodne narzędzie: niemiecki program badawczy dla lotnictwa LuFo (Luftfahrtforschungsprogramm). Platformą rozmów były – drugie już, po lipcowych – międzynarodowe warsztaty Workshop for aviation technologies, których organizatorem był Park Naukowo – Technologiczny, Urząd Miasta Opola, Klaster MERGEurope przy Politechnice w Chemnitz...

Czytaj więcej...

Warsztaty pod znakiem Fraunhofera

Choć oficjalne otwarcie Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich (FPC ALighT) zaplanowane jest dopiero na wrzesień – Politechnika Opolska zrealizowała kolejne już (po uzyskaniu 5-milionowego grantu badawczego w motoryzacji) przedsięwzięcie związane z projektem. Były to międzynarodowe warsztaty Workshop for aviation technologies, w których wzięli udział naukowcy i przedstawiciele przemysłu, tym razem lotniczego.

Czytaj więcej...